Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza jest największą platformą polsko-szwajcarskich kontaktów biznesowych. Zrzesza i reprezentuje przeważającą większość szwajcarskich firm na polskim rynku. Rozwija polsko-szwajcarskie stosunki gospodarcze i promuje Szwajcarię w Polsce i Polskę w Szwajcarii.

Izba to wymiana informacji i doświadczeń, a także inspirujące spotkania. Poprzez projekty skierowane do różnych branż i profesjonalistów, wspiera firmy zrzeszone w realizacji ich celów biznesowych.

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, niedotowanym przez instytucje publiczne, stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 200 członków, a ich aktualna lista dostępna jest na stronie www.swisschamber.pl.

Ambasada Szwajcarii

Ambasada Szwajcarii w Polsce wspiera relacje dwustronne pomiędzy Szwajcarią i Polską. Poza działaniami dyplomatycznymi wspiera również szwajcarskie firmy w Polsce, promuje dwutorowo handel i inwestycje, organizuje imprezy kulturalne i inne wydarzenia, promuje turystykę w Szwajcarii i aktywnie udziela się na polu współpracy wojskowej. Ponadto część Ambasady stanowi Konsulat, który oferuje pełen zakres usług konsularnych dla Szwajcarów w Polsce i Polaków w Szwajcarii. Ambasada zatrudnia 23 osoby i znajduje się, podobnie jak rezydencja ambasadora, przy al. Ujazdowskich 27, w jednej z najładniejszych willi warszawskich.

Zehnder Polska

Zehnder Polska Sp. z o.o. jest generalnym przedstawicielstwem w Polsce szwajcarskiego koncernu Zehnder Group AG z siedzibą w Gränichen. Dystrybucja grzejników centralnego ogrzewania, łazienkowych, promienników sufitowych, wentylacji komfortowej, wentylacji przemysłowej i systemów filtracji powietrza.

Sika Poland

Sika jest jednym ze światowych liderów na rynku producentów specjalistycznych produktów chemicznych dla branży budowlanej. Oferuje szeroka gamę produktów m.in. do modyfikacj betonu, zakotwień, naprawy i zabezpieczenia, posadzki przemysłowe, izolacje wodoszczelne, dachy, elastyczne mocowanie szyn itp.

SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą architektów zainteresowanych aktywną promocją architektury, wysokimi standardami wykonywania zawodu, a także działalnością na rzecz otaczającej nas przestrzeni. SARP ma ponad 140 lat tradycji, a wśród jej członków znaleźli się najwybitniejsi twórcy nowoczesnej architektury. Do głównych celów Stowarzyszenia należy dbanie o rozwój twórczości architektonicznej i jej ochrona. Aby to realizować SARP organizuje różnorodne działania i wydarzenia, a także aktywnie uczestniczy w edukacji architektonicznej na wszystkich poziomach. SARP jest też najbardziej uznanym organizatorem konkursów architektonicznych, przeprowadzanych w oparciu o przejrzyste i uczciwe procedury.

REALTI

Celem REALTI jest zwiększenie wydajności i trwałości aktywów nieruchomościowych poprzez zmniejszenie ich wpływu na środowisko podczas całego cyklu ich życia. Firma skupia inżynierów, architektów i technologów, którzy działają na każdym etapie projektu nieruchomości. Od koncepcji po budowę i zarządzanie aktywami, REALTI odblokowuje branżę budowlaną poprzez rewolucję technologiczną.

Jobst Willers Engineering

Jesteśmy prężnie rozwijającym się biurem projektowym w branży instalacyjnej, założonym przez znanego szwajcarskiego inżyniera Jobst’a Willers’a. Glówna siedziba naszej firmy mieści się w Rheinfelden (Bazylea), natomiast nasze oddziały znajdują się w Bernie, Zurychu oraz od października 2017r. również we Wrocławiu. Specjalizujemy się w tworzeniu indywidualnych rozwiązań dla złożonych obiektów przemysłowych, wielkokubaturowych, przemysłu farmaceutycznego oraz w koncepcjach energetycznych.

HILTI POLAND

Hilti oznacza jakość, innowację i bezpośrednie relacje z klientami. Założona w 1941 roku przez braci Eugena i Martina Hilti, Hilti pozostaje firmą rodzinną, której przyświecają wartości: prawości, odwagi, pracy zespołowej i zaangażowania. W Hilti chcemy przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonego świata poprzez prowadzenie działalności w sposób mniej obciążający środowisko, poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w budownictwie oraz wkład w rozwiązywanie problemów społecznych na świecie. Wierzymy, że nasz długofalowy sukces może zapewnić jedynie strategia biznesowa, w której równą wagę przywiązujemy do aspektów związanych ze środowiskiem, ludźmi i społeczeństwem. Obecnie działamy już w ponad 120 krajach. 30 000 pracowników Hilti na całym świecie pracując nad działaniami biznesowymi firmy dokłada wszelkich starań do opracowywania zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań dla branży budowlanej.

 

Hilti buduje lepszą przyszłości – dzięki zrównoważonym i innowacyjnym rozwiązaniom. Firma, z główną siedzibą w Schaan, w Liechtensteinie, inwestuje rocznie prawie 6 procent obrotu w prace badawcze i rozwój. Posiadając własne laboratoria badawcze i projektowe, w których zatrudniamy uzdolnionych naukowców i inżynierów oraz współpracując z najlepszymi uczelniami technicznymi na całym świecie, aby konsultować wyniki prowadzonych badań, nieustannie dążymy do ulepszania i wprowadzania coraz bardziej przełomowych rozwiązań do naszych produktów.